Zafinancujeme i tvůj projekt :-)

Nejnovější články

Color run pro Kubíka

21. 5. 2022
Beáta Navrátilová

Po dvouleté pauze se v sobotu 14. 5. 2022 vrátila do Havlíčkova Brodu akce s názvem Color run, která měla od začátku jasně vymezené hned dva cíle. Prvním z nich bylo zmalovat sportovce k nepoznání, tím druhým pak vybrat co nejkrásnější sumu pro Kubíka Kunáška, kterému byla v dětství diagnostikována těžká forma autismu a mentální retardace.

Jak Matyáš Korvín táhnul na Cafe Art v Třebíči

21. 12. 2021
Kvido Kratochvíl

Obléhání Třebíče je důležitá součást historie našeho města. Naše město na dlouhých sedm let padlo popelem, než se díky vytrvalosti a odhodlaní jeho obyvatel podařilo město znovu vzyčit. Jaké události ale vedly ke zničení Třebíče? Měla Třebíč někdy šanci? Mohlo dopadnout ještě hůř? Na všechny tyto otázky našla odpověď skupina odvážlivců, která v prostorech Cafe Art Třebíč navlékla kostými a vžila se do role šlechticů, šlechtičen a úředníku a společně rozhodovali o osudu města.

Svoboda umění: Útěk do Telče

17. 12. 2021
Vojtěch Šoula

Čas utekl jako voda a my rekapitulujeme letošní Svobodu umění, která proběhla v krásné Telči. Letos jsme si za útočiště vybrali Univerzitní centrum Telč, které nás přivítalo s otevřenou náručí. A hned musíme zmínit i partnera, bez kterého by to letos vůbec nemohlo proběhnout – Mládež kraji.

Errare humanum est (Mýliti se je lidské)

17. 12. 2021
Jakub Hájek

          Na třech akcích a ve dvou různých věkových skupinách jsme si zkoušeli v rámci dynamické víkendové akce,  jak užitečné je chybovat. Snažili jsme se poselství z názvu projektu předat jak menším dětem (7 - 12 let), tak dětem starším (11 - 16 let). A také jsme zjistili, že ho musíme brát za své i jako organizátoři. Mockrát jsme chybovali, jak při přípravě víkendů, tak i v jejich průběhu. Vždy jsem se snažili všechny chyby pojmenovat a hlavně neopakovat. Na druhou stranu všechny ty chyby brát jako přirozenou součást nejen našich víkendů.