Zafinancujeme i tvůj projekt :-)

Nejnovější články

WAFK CHALLENGE 2022

29. 6. 2022
Adam Ferencz

Poslední květnovou sobotu (28.5.) proběhla na Plovárenském sportovním hřišti v Havlíčkově Brodě oblíbená soutěž WAFK challenge. Jak už název (Workout Away From Keyboard) napovídá, cílem této akce bylo dostat širokou veřejnost pryč od počítačových klávesnic, a ukázat všem věkovým kategoriím, že pohyb a cvičení ve formě workoutu může být velmi prospěšnou a nedílnou součástí zdravého životního stylu každého jedince.

Dny s koňmi

10. 6. 2022
Šimon Hrůza

V letošní roce jsme se rozhodli uspořádat dvě sobotní akce zaměřené na dny s koňmi. První sobota patřila hendikepovaným lidem z Vrátek, kteří byli včas osloveni a z jejich zájmu o tuto akci bylo jasné, že splní svůj účel. Přijelo několik klientů, kteří byli rozděleni do skupin, aby měli absolutní klid na práci s koňmi a individuální přístup od dobrovolníků, kteří tuto akci pořádali. Jedna skupina se věnovala práci ze země a druhá skupina si mohla vyzkoušet jízdu na koni. Obě skupiny se následně vystřídali, aby si každý vyzkoušel vše okolo koní.

Color run pro Kubíka

21. 5. 2022
Beáta Navrátilová

Po dvouleté pauze se v sobotu 14. 5. 2022 vrátila do Havlíčkova Brodu akce s názvem Color run, která měla od začátku jasně vymezené hned dva cíle. Prvním z nich bylo zmalovat sportovce k nepoznání, tím druhým pak vybrat co nejkrásnější sumu pro Kubíka Kunáška, kterému byla v dětství diagnostikována těžká forma autismu a mentální retardace.

Jak Matyáš Korvín táhnul na Cafe Art v Třebíči

21. 12. 2021
Kvido Kratochvíl

Obléhání Třebíče je důležitá součást historie našeho města. Naše město na dlouhých sedm let padlo popelem, než se díky vytrvalosti a odhodlaní jeho obyvatel podařilo město znovu vzyčit. Jaké události ale vedly ke zničení Třebíče? Měla Třebíč někdy šanci? Mohlo dopadnout ještě hůř? Na všechny tyto otázky našla odpověď skupina odvážlivců, která v prostorech Cafe Art Třebíč navlékla kostými a vžila se do role šlechticů, šlechtičen a úředníku a společně rozhodovali o osudu města.

Svoboda umění: Útěk do Telče

17. 12. 2021
Vojtěch Šoula

Čas utekl jako voda a my rekapitulujeme letošní Svobodu umění, která proběhla v krásné Telči. Letos jsme si za útočiště vybrali Univerzitní centrum Telč, které nás přivítalo s otevřenou náručí. A hned musíme zmínit i partnera, bez kterého by to letos vůbec nemohlo proběhnout – Mládež kraji.