Znám se? Znáš mě?

Znáš mě, Znám se

V pátek 5. května přijela skupina účastníků na turistickou základnu Skřípina, aby vešli do smyšleného světa, který se stal jejich novým domovem a je plný předsudků. Ve světě žije několik ras např. temní i lesní elfové, lidé, goblini, trpaslíci, trolové, víli, Amestri  a další.Tento svět je plný předsudků, stejně jako ten náš, který všichni dobře známe. Proto se hned po příchodu účastníků, na ně většina obyvatel (ty jsme hráli my - organizátoři akce) ze všech ras dívala, jako na lidi které již ve svém světě zná.

Byli považováni za sobecké, kteří si hledí jen svého a o ostatní se nezajímají. Snažili se proto ukázat, že takoví nejsou. Že se zajímají o druhé a snaží se jim pomoci. Na sobě poznali, jak je nepříjemné, když vám ostatní přisuzují stejné negativní vlastnosti jako má řada lidí v tomto světě. Po dobu prodlouženého víkendu poznali řadu dalších ras, u kterých se snažili rozlišit předsudky, jež o nich mají ostatní a mnohdy se přesvědčili, že všichni členové ras nejsou takoví, jak se o nich říká. Mnozí zástupci ras, se kterými se v příběhu potkali, byli úplně jiní, než jak se hovoří o jejich rase. Při neustálém řešení sporů mezi rasami i mezi členy stejné rasy, ale narazili na společný problém, kterým byli nemrtví.

Z počátku se nemrtvým neměli vůbec jak bránit, ale nakonec zjistili, že jakýsi nekromant ovládá všechny nemrtvé. A na úplném závěru naší akce se dokázali nekromanta dokonce i zbavit, ale ve chvíli kdy už si všichni mysleli, že mají vyhráno, se objevil jejich dobrý přítel Humanikus, který nemá moc pohlednou tvář a ukázalo se, že roky posměchu nad jeho zjizveným obličejem v něm zanechali jizvy. On byl ten, který stvořil všechny nemrtvé i samotného nekromanta a teď se chce pomstít všem, aby všichni museli zažívat to, co on musel zažívat několik let. Pomsta ubližovaného člověka přinesla mnoha bytostem tohoto světa neštěstí. Půjde to napravit?

Náš příběh zdaleka nekončí a bude pokračovat navazující další akcí, která se bude konat také na turistické základně Skřípina 27. 9. – 1. 10. s názvem Vůle lidí. Naše akce je vhodná i pro účastníky, kteří se neúčastnili naší první akce, do příběhu budou od začátku zapojeni.

Svobodová Jana

Fotogalerie: 
Nekromant ovládající bytosti z různých ras
Trolové
Víly
Každý musel ochutnat červavého krtka
Ve volném čase jsme si zahráli pár her
Ve volném čase jsme si zahráli pár her
K trpaslíkům vedla cesta jedině přes řeku
K elfům zase do velmi prudkého kopce
Mapa našeho světa
A to jsme my!