Žijeme spolu aneb napříč generacemi

Multigenerační tým při činnosti na jednom ze stanovišť

Dne 24.11.2017 proběhlo v budově Základní školy V Sadech v Havlíčkově Brodě zabavné odpoledne pro všechny generace, během kterého došlo formou hry k posílení právě mezigeneračních vztahů. Celé odpoledne bylo uvedeno vystoupením sboru Oříšek. 

Účastníci tohoto odpoledne soutěžili ve tříčlenných týmech. Během odpoledne týmy postupně plnily aktivity na sedmi stanovoštích. Hlavy dohromady dali členové týmu nad mezigeneračním vědomostním kvízem, envirometálním kvízem a tangramy. Svou tvořivost rozvíjeli při tvoření zajímavého příběhu jejich rodiny. Zamysleli se nad zásadmi zdravého stravování při tvoření zdravého talíře. Těla rozhýbali při pohybových aktivitách pro všechny generace a jemnou motoriku si procvičili při společném pletení šály. Prostory krásně provoněly podzimní štrúdly, které jednotlivé týmy upekly. 

Na každém ze stanovišť získaly týmy body za splnění aktivity a v závěru odpoledne byly vyhlášeny a oceněny nejlepší týmy. Avšak každý z účastníků získal drobnou odměnu. 

Každý tým přinesl v rámci projektu knihu, kterou chce sdílet s ostatními. Díky tomu mohly vzniknout čtenářské koutky v budově Základní školy V Sadech. Přesahem projektu je tedy nejen vytvoření těchto koutků, které navazuje na realizovaný projekt, ale také rozvoj čtenářské gramotnosti u žáků. V těchto koutcích si mohou žáci v klidu posedět a začíst se do zajímavé knihy. Rovněž mohou sbírku knih rozšířit o další knihy, které chtějí sdílet se spolužáky.