Výchovné koncerty ke stému výročí vzniku Československa

V pátek 26. října 2018 se k příležitosti stého výročí vzniku Československa, díky podpoře Rady dětí a mládeže kraje Vysočina, Mládeže kraji a za spolupráce s městem Havlíčkův Brod, OAHSHB a účinkujícími jsme mohli zorganizovat dva výchovné koncerty profesionálních umělců v důstojném prostředí sálu Staré radnice v Havlíčkově Brodě. Cílem obou představení, která byla určena studentům Obchodní akademie a Hotelové školy HB (věk 15-19 let), bylo obohatit těmito kulturními vstupy ve spolupráci s vedením obou pracovišť "Projektový den školy ke stému výročí vzniku Československa" a zároveň prohloubit zájem o kulturu dnešní mladé generace.

Představili jsme pásmo slova a hudby Jindřicha Macka a Jitky Baštové, ve kterém zazněli skladby českých a slovenských autorů od konce 19. století až po současnost (A. Dvořák, L. Janáček a další). S vybranou hudbou se pojí významné životní momenty T. G. Masaryka, plynule na ni navazují jeho citáty a myšlenky a přibližuje proces, který vedl k vyhlášení samostatnosti Československa. 

V sálu Staré radnice se sešlo 300 studentů ve dvou skupinách, kteří poznali jiný žánr hudby a sálem se rozléhal příjemný zvuk akordeonu a loutny, který navodil sváteční atmosféru. Celý koncert uváděl ředitel školy a pro žáky to byl zajímavý zážitek a pro některé velice netradiční.

 

Fotogalerie: