Třetí ročník benefičního nohejbalu Show Your Help ve prospěch Kuby Kunáška

V sobotu 12. září proběhl třetí ročník benefičního nohejbalu Show Your Help. Čtrnáct týmů nejen z Vysočiny se utkalo v přátelském klání na havlíčkobrodském sportovišti v Plovárenské ulici.

Trofej nakonec putovala do Zlína. Turnaj uzavřela afterparty s rapovými ikonami Maniakem a MC Geyem. Díky akci se podařilo vybrat několik desítek tisíc na léčbu malého Kuby Kunáška.

Havlíčkobrodský spolek muzikantů Show Your Help v sobotu uspořádal už třetí ročník benefičního nohejbalu. Díky podpoře v programu Mládež v kraji s ještě větší pompou než v předchozích letech. Startovní listina praskala ve švech už týden před turnajem, na hřišti Plovárenská tak změřilo síly čtrnáct týmů všech věkových kategorií.

Nohejbalový turnaj rekordní účastí i úrovní

Celý turnaj zahájil prvním výkopem Kuba Kunášek z Dobré u Přibyslavi. Právě kvůli němu celá akce proběhla. Dvanáctiletý Kuba trpí od mala těžkou mentální retardací a závažnou formou autismu. Díky nákladné zahraniční léčbě kmenovými buňkami ale dělá neuvěřitelné pokroky. Aby v ní mohl pokračovat, Show Your Help pomáhá shánět finanční prostředky. Letošní turnaj a následné koncerty byly vyvrcholením celé sbírky.

Po desítkách odehraných zápasů se nakonec do finále probojovali domácí Vršovice a východomoravští Zlín. Brodští fanoušci si mohli užít fenomenální výměny, v napínavém finále mohl být ale jen jeden vítěz. Pohár za první místo si nakonec odvezl Zlín. Třetí příčku hned za Vršovicemi pak obsadil tým NK Bradlo.

Afterparty v klubu Oko

Po vydařeném turnaji se fanoušci nohejbalu i muziky přesunuli do havlíčkobrodského klubu Oko, kam dorazili sbírku podpořit liberečtí Hopes, kytarista Jirka Drtil a hvězdy tuzemské rapové scény MC Gey a Maniak. Organizátoři odhadují, že se na vstupném, startovném, prodaných tričkách a příspěvcích do kasiček podařilo pro Kubu vybrat několik desítek tisíc korun.

Konečných 275 000 Kč a úspěšná sbírka

Nohejbalový turnaj, následný koncert a po skončení projektu ještě online stream koncertů nakonec předčil naše očekávání, jelikož k dnešnímu datu 26. ledna je ve sbírce 275 000 Kč. Cíl byl tedy splněn a máme obrovskou radost, že rodina Kunáškových již brzy odcestuje do Kyeva a Jakub podstoupí další léčbu, která mu opět výrazně zlepší kvalitu života. Děkujeme!

Fotoreportáž: Kateřina Havlíčková, Josef Vak a Michal Mašek

Fotogalerie: