
V létě se Třebíč stala místem cyklu přednášek známých odborníků na rozmanité problematiky. Prvním pozvaným byl Vladimír Beneš a jeho přednáška "Neurochirurgie – Kdo jsme, odkud přicházíme a kam jdeme" proběhla 17. 7. v Zadní Synagoze. Profesor Beneš se ukázal být ideální volbou pro zahájení Horizontu, neboť Synagogu dokázal naplnit až "po střechu".
Hned o 2 dny později navázala Halina Šimková se svým "Dokaž to!" v Komunitním centru Moravia. Přednáška vzbudila zájem veřejnosti i díky tomu, že se na ní probíraly aktuální otázky jako důvěryhodnost testů a fenomény falešné negativity či pozitivity.
Poslední červencový den opět patřil centru Moravia, kam dorazil Jaroslav Petr s palčivým tématem "Geneticky vylepšené lidstvo" a rozproudil podnětnou diskuzi. Profesor Petr pokryl, jak už název přednášky napovídá, témata od geneticky modifikovaných potrvin po změny v samotné lidské DNA. A snad také pomohl zmírnit obavy z těchto technologií.
Poslední přednáška patřila novináři Jakubovi Szántó, její název byl "Práce zpravodaje na Blízkém východě" a odehrála se 13. 8. opět v Zadní Synagoze. Velmi důstojně tak zakončila první ročník přednáškové série Horizont povídáním o Blízkém východě a jeho problémech.