Svoboda umění: Útěk do Telče

Čas utekl jako voda a my rekapitulujeme letošní Svobodu umění, která proběhla v krásné Telči. Letos jsme si za útočiště vybrali Univerzitní centrum Telč, které nás přivítalo s otevřenou náručí. A hned musíme zmínit i partnera, bez kterého by to letos vůbec nemohlo proběhnout – Mládež kraji.

I když už to letos byl náš několikátý ročník, tak pro nás byl něčím jiným. Kultura v době covidvé je velmi vrtkavým podnikem a my si to ještě „zpestřili“ participací na projektu Mládež kraji, který nás v mnohém poučil. Oba tyto výrazné prvky nás naučili úplně jinak pracovat s termíny a ukázaly nám důležitost práce v týmu, ale i jak je důležité si správně rozvrhnout jednotlivé role ve skupině. Musíme uznat, že toho na nás bylo občas až moc, ale nakonec jsme to zvládli a Svoboda umění: Útěk do Telče mohla proběhnout.

Do poslední chvíle jsme řešili zdraví účastníků, ale i diváků. Nechyběla ani starost o počasí a strach, že jsme něco zapomněli. Ale jakmile jsme odstartovali, tak to z nás „spadlo“ a mohli jsme si začít užívat. A taky že jsme si to užili a to díky: Jolaně Dubové, Emílii Vackové, Denise Lehečkové, Agátě Julii Sedlákové, Apoleně Vybíralové, SaxQuartetu, Tereze Formáčkové, Jiřímu Pykalovi, Leoně Korábové a skupině RockFire. A hlavně díky divákům, Mládeži kraji a Univerzitnímu centru Telč. Byla to opravdu svobodná událost, která patřila jen umění a ekologii.

My už jen vzpomínáme na krásný ročník a pomalu už přemýšlíme, kam se posuneme dál.

 

Adéla, Vojtěch, Pavlína, Jakub

Fotogalerie: