Projekt Kolonie

Během celého podzimu, i přes něočekávané problémy s právě probíhající pandemií, proběhly všechny akce Projektu kolonie. Všechny tři akce byly zaměřeny na to, jaké by to bylo, kdyby se člověk ocitl v nějaké nouzové situaci. Každý z účastníků se tedy stal aktivním hybatelem děje a měnil svět, který byl pro něj vytvořen. 

Ať už se jednalo Kritickou chybu systému, kdy na první pohled úžasná umělá inteligence se starala o vše, od kontroly emisí až po radiaci. Avšak tato inteligence měla své háčky a když účastníci slavili, že umělá inteligence se o planetu jako takovou stará už celou dekádu. Vše by vypadalo nádherně, kdyby právě zmiňovaná umělá inteligence nevyhlásila kritickou chybu systému. Účastníci se dostali na pokraj svých fyzických sil, kdy pomáhali obětem ekologických katastrof, které hrozili každému, který žil pod ochranou UI. Nakonec se jim podařilo i za cenu vlastních životů zachránit a obnovit původní verzi inteligence, která pomohla navrátit vše do původního stavu. 

Během další akce se účastníci vžili do kůže posádky hvězdných lodí. Jejich úkolem bylo splnit pár misí, které se týkaly průzkumu různých hvězdných systémů. Jediným "problémem" byly vládní opatření, které nám nedovolily akci uspořádat naživo. Proto jsme operativně přešli za své monitory a s pomocí pár počítačových programů zvládli to, aby si účastníci vše užili naplno.

Poslední akcí, která nakonec mohla proběhnout byla akce, kde se účastníci vžili do nepřátelského, nehostinného světa. Tento svět byl zničen globální válkou a řadou katastrof, které vrátily lidstvo do doby temna. Většina technologií bylo zničeno a tak lidé byly vůbec rádi, když dokázali najít nějaký zdroj energie, aby mohli přes vysílačku vůbec někoho kontaktovat. Účastníci se potkali s partyzánskými jednotkami a sami se vžili do osudů jedné kolonie, která měla za úkol v tomto světě přežít a nějakým způsobem prosperovat. Nakonec se jim to povedlo a kdoví, co Kolonii čeká v budoucnu. 

 

Fotogalerie: