Nohejbalisté kopali již počtvrté za dobrou věc v Havlíčkově Brodě

V sobotu 18 září proběhl čtvrtý ročník benefičního nohejbalu Show Your Help. Čtrnáct týmů nejen z Vysočiny se utkalo v přátelském klání na havlíčkobrodském sportovišti v Plovárenské ulici.

Trofej nakonec putovala lokálnímu týmu Vršovice. Turnaj uzavřela multižánrová afterparty v havlíčkobrodském klubu Oko s kapelami New/Old, Sorry holka, Memento Mori a Highstreet. Akce odstartovala dobročinnou sbírku pro malého Viktorka Vondrejse z obce Kaliště u Humpolce, který trpí vadou mozku (chybějící přemostění levé a pravé hemisféry) doplněnou septooptickou dysplazií, mikrocefalií, psychomotorickou retardací, inkontinencí 3.stupně a epilepsií. Veškeré příjmy z akce včetně startovného a vstupného jsou určeny na zaplacení jeho léčby na specializované klinice ATC v Praze. Vzhledem k chybějícímu přemostění hemisfér a s tím spojených dalších vad neprobíhá správné předávání informací - tyto návyky jsou zlepšovány právě díky neurorehabilitační léčbě. Léčba napomůže zlepšení schopnosti koordinace těla, zvětšení svalů nebo správným pohybovým návykům

Havlíčkobrodský spolek muzikantů Show Your Help v sobotu uspořádal už další ročník ročník benefičního nohejbalu, který se co do kvality turnaje i následné afterparty vyšvihnul zase o příčku výš. Díky podpoře v programu Mládež v kraji jsme dokázali zajistit pestrý program, zaujmout  širokou veřejnost a významně posílit sbírku pro Viktorka.

Nohejbalový turnaj nabídl parádní podívanou

Celý turnaj zahájil prvním výkopem rodina Viktorka, která se na turnaj dorazila podívat. Zápas přinesl parádní podívanou, která bavila zúčastněné amatérské nohejbalisty a nohejbalistky i diváky, kteří přišli své favority podpořit. Na celodenní sportovní program jsme získali velmi pozitivní zpětnou vazbu a účastníci i diváci doufají v realizaci dalších ročníků. Všichni účastnění podporují i hlavní myšlenku akce, tedy pomoc Viktorkovi, hojně přispívali do kasiček a věnovali peníze nad rámec startovného.

Po desítkách odehraných zápasů se nakonec do finále probojovali domácí týmy Vršovice a Bradlo. A bylo na co koukat! Brodští fanoušci si mohli užít fenomenální výměny, v napínavém finále mohl být ale jen jeden vítěz. Pohár za první místo si nakonec odvezl tým Vršovice. Třetí příčku hned za Bradlem pak obsadili stálice turnajů Prokešovi.

Po vydařeném turnaji se fanoušci nohejbalu i muziky přesunuli do havlíčkobrodského klubu Oko, kam dorazili sbírku podpořit vystoupení kapely z Vysočiny i mimo ní, konkrétně New/Old, Sorry holka, Memento Mori a Highstreet.

Mediální výstupy:

https://havlickobrodsky.denik.cz/z-regionu/lezi-ani-poradne-nemluvi-viky...
 

https://vysocina-news.cz/kopeme-za-vikyho-nohejbaliste-se-v-havlickove-b...

 

https://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/show-your-help-bude-kopat...

 

https://vysocina.rozhlas.cz/trhy-jarmark-noc-divadel-vikend-na-vysocine-...