Netradičně sporotvní den 2

25. června 2017 proběhnul již 2. ročník Netradičně sportovního dne v Borovině.

Hlavním programem by zjednodušený triatlonový závod s Tomášem Slavatou. Stejně jako vloni i letos při závodě trošku zapršelo, náladu to však nikomu nezkazilo a závody se přesto uskutečnily. Při vyhlášení výsledků se účastníkům předaly věcné ceny, medaile a diplomy.

Na startu si děti mohly vyzvednout kartičku se stanovišti, na kterých plnily různé úkoly a v pomyslném cíli, který byl opět na startu je čekala odměna.

Stanoviště tvořily jednotlivé organizace a každá nabízela jiný úkol.

Např. Úmělecká skupina Positive Třebíč měla výuku žonglování, během odpoledne několikrát vystupovala s tanečními vystoupeními.

U závodního týmu Skalda Racing z Třebíče měly děti za úkol složit puzzle "Flíčka", co je název pro jejich vzhledem originální a nezaměnitelné závodní vozidlo určené na závody do vrchu. Aut přivezli více i např. vč. "servnisní a zároveň i závodní" Felicie a u všech byla možnost podívat se z blízka na motor, či se posadit přímo do závodního sedadla, nebo hádat, jaká je např. spotřeba takového závoďáka... Hned vedle stálo auto Policie ČR, tak byla možnost porovnávat a nahlédnout i jim pod kapotu :)

Specialitou byl pak automobilový trenažér, od kterého se nejen děti, ale ani dospělí nemohli odtrhnout :)

Na hřišti byly úkoly pro děti od DDM Třebíč a Vodní záchranné služby ČČK Třebíč s ukázkou první pomoci.

Na vyhrazeném parkovišti pak DDM Třebíč zajistilo dopravní hřiště a Daniella Beautyová malování na obličej.

I přes ne úplně vstřícné počasí byla akce povedená a v přátelském duchu, děti mohly potkat živou Minie, od které dostávaly balónky, dále byla možnost nahlédnout i do ZOO koutku, nebo se přímo projet na koních, kteří za námi přijeli ze STAN až z Březové.

Více fotek z akce můžete nalézt zde: https://www.facebook.com/pg/NSDen/photos/?ref=page_internal

Všem kteří jste se zúčastnili Vám děkuji, dále děkuji i všem subjektům za jejich finanční či jinou podporu a těším se na další spolupráci s Vámi, snad i v příštím roce ;)