M*A*S*H - Apokalypsa přichází

O víkendu 4.-6.10. 2019 proběhla ve vesnici Naloučany, poblíž města Náměšť nad Oslavou, víkendová zážitková akce, zaměřená na školení první pomoci. Skupina účastníků ve věku 14-18 let se během víkendu ocitli v proudu přednášek a názorných simulací, ve kterých si mohli první pomoc vyzkoušet v praxi.

Celým víkendem je provázel i příběh, který dodal akci atmosféru a určitou míru napětí a tajemna. V rámci příběhu se z účastníků stala skupina mediků, kteří byli vysláni do malé vesnice, která momentálně podléhá karanténě. V této vesnici se rozmohla neznámá nemoc a cílem účastníků bylo hledat lék, ale zároveň i poskytovat první pomoc potřebným a uklidňovat napjatou situaci, která ve vesnici z důvodu karantény vznikla. Tímto příběhovým prostředím jsme si otevřeli nespočet možností pro simulace nejrůznějších zranění. Ve velkém nočním finále účastníci zachraňovali životy a hledali lék.

Během celého víkendu bylo pro účastníky připraveno několik přednášek od akreditovaných zdravotníků a jedné absolventky lékařské fakulty, pracující nyní jako doktorka. Také pro ně bylo nachystáno několik simulačních situací, kde mohli své zkušenosti v praxi vyzkoušet. Ať už to byly drobná zranění jako je například popálení, nebo se jednalo o simulaci autonehody. Na začátku a na konci akce si účastníci napsali vědomostní test zaměřený na první pomoc. A sami tak mohli následně vidět svůj znalostní posun.

 

Fotogalerie: