Kosička - nová lavička U Dvou dubů

Výsledek celého projektu - nová lavička U Dvou dubů - Kosička.

V neděli 16. srpna 2020 v odpoledních hodinách se uskutečnilo slavnostní předávání nového posezení „U Dubů“ veřejnosti. Lavička, dříve chybějící stojan na kola a odpadkový koš v oblíbené turistické oblasti Kosová u Moravských Budějovic vznikli zásluhou skupiny studentů Gymnázia Moravské Budějovice, jejichž projekty se rodí v rámci studentské iniciativy GMBproMB.

Za vybudováním posezení stojí poměrně dlouhá cesta a úsilí studentů. Nápad se zrodil v březnu 2020 pod názvem KOSIČKA. Stará zchátralá lavička, nacházející se podél vytížené cyklostezky Jihlava - Třebíč - Raabs odrazovala kolem projíždějící cyklisty od zastávky. Lavička má navíc unikátní umístění pod dvěma památnými duby, jejichž stín poskytuje příjemný chládek.

Samozřejmě jsme toto místo nemohli nechat dál netknuté a začali jsme jednat. Velkou část našeho projektu zabralo plánování, výběr nové lavičky a doplňků, komunikace s úřady a dalšími institucemi, propagace a informování veřejnosti o našem projektu. Samotná instalace lavičky a jejích doplňků proběhla v první půlce srpna a o pár dní později jsme lavičku slavnostně předali veřejnosti. Nová lavička byla zaplněna bohatým občerstvením pro návštěvníky a zcela nás překvapilo množství lidí, kteří dorazili ještě před samotným zahájením. Těšili jsme se velké návštěvnosti a příjemné otevírání se prodloužilo až do večera.

Dnes je posezení již hojně využíváno a z doslechu se dozvídáme chválu a vděk občanů za zvelebení jejich oblíbeného místa. I my jsme s naším výsledkem spokojeni, máme radost, že náš projekt splnil svůj účel a už teď se těšíme, co vymyslíme příští rok!

Fotogalerie: 
Stavba lavičky.
Stavba lavičky.
Spojování jednotlivých dílů.
Ukotvování nohou lavičky sloupkovým betonem.
Ukotvování nohou lavičky sloupkovým betonem.
Ukotvování stojanu na kola sloupkovým betonem.
Ukotvování odpadkového koše a úprava terénu kolem posezení.
Slavnostního předání lavičky veřejnosti se zúčastnilo mnoho cyklistů i pěších chodců.
Na předání bylo nachystáno lákavé občerstvení, servírované samozřejmě na nové lavičce.
Lavička je hned od začátku plně vytížená.
Členové pracovní skupiny projektu "Kosička" děkují Radě dětí a mládeže kraje Vysočina a organizaci Mládež kraji!