JJ Jam vol 7 - Točky na hlavě, spanilá lektorka, úsměvy na tvářích a porovnávání skillz v cypherech

Jou jou.

5. října se Přibyslav otřásla v základech a byly to otřesy tak mohutné, že zprávy o nich spatřují světlo světa až nyní.

A proč se se země chvěla pod nohama? Uhodl/a jsi správně, konal se JJ Jam, v pořadí již sedmý. 

Pokud jsi o JJ Jamu nikdy neslyšel, tak věď, že se jedná o hustěkrutopřísněmegadobrej breakovej jam, který se s železnou pravidelností koná 7krát během 8 let v malebném městečku Přibyslavi. Hlavním zdrojem těchto dobrých vibrací (tzv, "good vibes") otřásajících zemí, zdmi kostela a křesťanského domu v okolí, ale hlavně mrštnými těly tanečníků a tanečnic je nejlepší český (nejen) breakový DJ Jasty (BBS, OCR) s jeho kumpánem IVEM, který ho s něžností milovníka doprovází na bicí.

Před samotným kláním se uskutečnil 90 minutový workshop se současně nejlepší slovenskou tanečnicí tohoto stylu Zuzkou ze Školy Breaku. Zuzka o(c)hromila všechny přítomné nejen hloubkou svých vědomostí, očí, a úrovní svého skillu, ale především vynikajícími pedagogickými dovednostmi při předávání znalostí mladší generaci. 

Tento rok se soutěžilo v disciplínách 1V1 kidz a 1V1 adults, přičemž, abys vůbec mohl soutěžit, musel každý tanečník hodinu sázet pecky, komba, štýlo a tríčky v kolech, aby ukázal, že na to má. V kidz se z finále radoval Maty z Prague Breakin School, který srazil hřebínek moravskému Charliemu z Breakcraft. V nedětské kategorii mělo finále podobu pomyslného pražského derby, kdy se střetl matador české taneční scény Alfonzo (Survivals), znám především jako reportér nejlepšího českého brejkdencového zpravodajského kanálu - Studyjo Brakedance, a proti němu se postavil Fafelos ze Street Force Crew. Výměna to byla natolik šťavnatá, že tanečníci zcela přestali dbát na předepsaný počet kol ve finále, který byl 3 kola na hlavu, a pokračovali v konverzaci prostřednictvím svých těl a tanečního vyjádření. K velkému potěšení publika toto klání nakonec čítalo 5 kol. Síla však více přála přeživším, Alfonzo tedy, dle rozhodnutí kvalifikované poroty ve složení Zuzka (Škola Breaku, SVK), Siňor (BMC, Brno) a Zawizsa (Biel Skill, PL), svého soka pokořil.

Tím bylo tedy završeno další vydání nejprestižnější breakového jamu v Přibyslavi s pořadovým číslem rovným počtu Voldemortových viteálů, tedy 7. 

 

PEACE OUT.

Fotogalerie: