Hučka byla ve znamení rytířů

Víte, co má společného hučka a rytíř? Že ne? Tak to jste se měli v sobotu 25. 11. 2017 zúčastnit osmnáctého ročníku amatérského divadelního festivalu Hučka. Konal se tradičně v době počátku adventu a nabídl celodenní program pro rozmanité věkové skupiny.

Dopolední hry, pojaté jako rytířský trénink, se i přes nepřízeň počasí zúčastnilo přes 20 dětí ve věku od 7 do 12 let. Na trase, která je dovedla z třebíčského židovského města až na místo odpoledního divadelního klání, si mohli vyzkoušet lesní lov bonbónů, výrobu rytíře i učení se tematické básničky. Od 15 hodin pak v klubu dětí a mládeže na Hájku proběhla divadelní přehlídka. Přilákala účastníky nejen z Třebíče, ale i z Luk nad Jihlavou a Znojma. Celkově se jí zúčastnilo přes šedesát herců v devíti divadlech a okolo devadesáti diváků. Cenu za nejlepší divadlo si odnesl 7. roj Sasanek se svým divadlem Pařez a cenu za nejlepšího herce Alex za roli princezny Lei.

Na starší účastníky čekala po skončení přehlídky večeře a večerní improvizační dílna. Vyzkoušeli si asociační hry, tvorbu krátkých příběhů v různých prostředích a také například jízdu v imaginárním autobusu, který přebírá emoce svých cestujících. Celý den se vydařil a o spojení Hučky a rytířů již nikdo nepochybuje.

 

Fotogalerie: