Horizont 2022

O letošních prázdninách se uskutečnil již druhý ročník cyklu přednášek Horizont. Pronajaté sály se nám podařilo slušně naplnit, častokrát zbylo pouze pár volných míst, protože návštěvníků chodilo opravdu hodně. Laťku danou loňskou návštěvností jsme tak hladce překonali.

Festival odstartovala přednáška dua Michal Stehlík a Martin Groman z podcastu Přepište dějiny, kteří vystoupili v Zadní synagoze. Dva přednášející naráz jsme ještě nezkoušeli, ale jejich vystoupení se dočkalo úspěchu a do příštích ročníků si určitě pohrajeme s myšlenkou zvát více hostů najednou. Poté navštívil Komunitní centrum Moravia diplomat Petr Kolář se svou přednáškou o momentální situaci na Ukrajině. V Centru tradiční lidové kultury o týden později vystoupil novinář Jindřich Šídlo, který se rozpovídal o nadcházejících prezidentských volbách a o roli, kterou v nich sehrají média. Cyklus uzavřel průkopník v poli počítačového rozpoznání řeči a bývalý CEO společnosti Phonexia Michal Hrabí se svou přednáškou o řečových technologiích.

Propagace proběhla pomocí letákové kampaně a místního tisku. Naše letáky se ukázaly na nejfrekventovanějších a nejnavštěvovanějších místech ve městě, na nástěnkách a vývěskách po celé Třebíči a mimo jiné i v městské hromadné dopravě. Nezapomněli jsme ani na sociální sítě, na Facebooku a Instagramu jsme zveřejňovali všechny důležité informace.

Záznamy z přednášek vyšly na YouTube a ve formě podcastů na Spotify. Oproti minulému roku se nám podařilo zlepšit zejména zvukovou stopu nahrávek. Povedlo se to především díky novému vybavení. Zlepšení se dočkal i prožitek návštěvníků přednášek, kde nám nové reproduktory zajistily kvalitu ozvučení, o které se nám loni mohlo pouze zdát.

Radost nám udělala i zpětná vazba od návštěvníků, která byla i letos pozitivní.

Fotogalerie: