HAVLÍČKOBRODSKÝ MAJÁLES 2022

HAVLÍČKOBRODSKÝ MAJÁLES 2022

 

Po dvouleté pauze způsobené pandemií Covid-19 se do Havlíčkova Brodu opět vrátil Majáles, akce, pořádaná studenty druhých ročníků Gymnázia Havlíčkův Brod. Dlouho očekávaná akce vypukla v pátek 13. května v parku Budoucnost a zahájila ji vystoupení tří tanečních skupin (eM-Dance, Tendance a Mažoretky Štoky). Nedočkaví návštěvníci si již během nich vyzvedávali startovací lístky pro sběr razítek za splněné úkoly na pohádkové trase, která mezitím vrcholila ve svých přípravách. "Z pohádky do pohádky" kolem celého rybníku Hastrman je více než přesné označení - děti totiž kupříkladu sváděly souboje meči s loupežníky, u Ferdy mravence a Berušky si mohly vytvořit na památku vlastní placku, kovbojové jim pomohli s přechodem po laně přes "Grand canyon"... Za splnění celkem 12 úkolů na soutěžící čekala odměna, kterou si mohli sami vybrat. Všechna stanoviště navštívilo za celou dobu přinejmenším 200 dětí.

Celý velmi úspěšný den jsme zakončili lampionovým průvodem, který se nesl spíše v komornějším duchu ve stylu příjemné večerní procházky. Návštěvníci se předpovědí ohledně bouřek nezalekli a udělali dobře, protože naší akci se ošklivé počasí úplně vyhnulo. Nad očekávání vysoká účast na dětském dni tak nevykouzlila úsměv na tváři jen dětem, ale i všem pohádkovým bytostem :))

Krásné počasí se rozhodlo počkat si na ještě více nabitou sobotu a jakmile slunce vystoupalo trochu výš, první tóny na Havlíčkobrodském náměstí spustily hřejivou melodií ze strany Akordeonového souboru Pohoda. Hodně pohody zahajující vystoupení přineslo, protože už kolem jedné hodiny se náměstí zaplnilo lidmi. Kapela Safe Exit, která následovala, diváky navíc rozhodně přesvědčila o tom, že zakoupit si nějaký nápoj nebo pochutinu v jednom z mnoha stánků a zůstat ještě chvíli nebude špatný nápad... U Hakmaku se poté mohli všichni řádně odvázat, neboť drsné tóny této hudební skupiny nenechají nikoho dlouho sedět.

Studenti gymnázia se ukázali kolem páté hodiny a obecenstvo pobavili zábavnou soutěží o krále a královnu majálesu. Ve vědomostních a pohybových aktivitách se utkali z devíti tříd zvolení zástupci a vložka "co na to gympl?" byla novým ozvláštněním této tradiční soutěže.

Oproti metalovému Hakmaku po soutěži následoval o poznání klidnější Bee Band, hrající jazz a swing převážně 30. let. Milá kapela vrcholila, když se slunce sklánělo k zemi a tanečníci, kterých byl před podiem již slušný počet, byli nabití skvělou náladou. Raper Totally Nothin potom celý program zakončil. Na náměstí přilákal velké množství fanoušků a vytvořil opravdu skvělou atmosféru, kterou si i ti poslední návštěvníci z našeho majálesu odnesli s sebou domů a my věříme, že jim ještě dlouho zůstala. 

Z výčtu kapel je patrné, že i letošní Havlíčkobrodský majáles měl co nabídnout a to úplně každému. Na oba dny nám vyšlo krásné počasí a rovněž sobota překvapila vysokou účastí. Děkujeme všem, kteří se zapojili do organizace, realizace, ale také samotného vychutnání si letošního majálesu naplno!

 

Fotogalerie: