GMBproCHÁZKY zdárně dokončeno

V neděli 17. září 2023 se uskutečnilo slavnostní předání nově vybudovaného posezení u lesa Ochoz nedaleko Moravských Budějovic, které vzniklo pod názvem GMBproCHÁZKY jako další z mnoha nápaditých projektů studentské skupiny GMBproMB. Jako poděkování dobrovolníkům a zpříjemnění pro návštěvníky jsme k této příležitosti připravili také občerstvení.

K realizaci tohoto projektu nás inspirovali naši spolužáci z vyšších ročníků a jejich projekt Kosička. Jednalo se o výstavbu posezení „U Dubů“ v oblíbené turistické oblasti Kosová u Moravských Budějovic. My se rozhodli navázat, tentokrát v opačném cípu města, právě u lesa Ochoz. Tato oblast, především frekventovaná cyklostezka spojující Jihlavu a rakouský Raabs, je oblíbeným cílem mnohých ze širokého okolí – včetně nás.

Na trase zmíněné cyklostezky se ovšem nenachází dostatek míst k odpočinku a doplnění energie, a proto jsme se rozhodli zakročit. V průběhu několika málo schůzek jsme si vytvořili jasnou představu o podobě odpočívadla a mohli začít hledat konkrétní kusy vybavení a další potřebné věci. Nakonec u nás zvítězil nápad vizuálního sjednocení obou posezení, Ochozu i Kosičky. Vše jsme objednali a po vyřízení všech nezbytných povolení jsme se vrhli na hlavní část celého projektu – instalaci posezení.

Ta proběhla v sobotu 16. září 2023. Radost nám udělalo nejen vydařené počasí, ale také množství skvělých dobrovolníků, kteří nám přišli pomoct. Strávili jsme tak společně příjemné dopoledne a hned další den se sešli u příležitosti předání lavičky veřejnosti.

S radostí můžeme oznámit, že náš projekt svůj cíl splnil na jedničku a dělá velkou radost nejen nám, ale i široké veřejnosti. To vše díky finanční podpoře projektu Mládež kraji. Moc děkujeme a těšíme se na další společné akce!

Fotogalerie: