FESTIVAL UNDERGROUDOVÉ KULTURY TŘEBÍČ

 23. 9. 2017 se divadelní studio Ampulka na den proměnilo v galerii umění plnou fotografií, obrazů a literárních děl. To vše se nemohlo obejít bez hudebního doprovodu.

Umělecká díla jsme posbírali od místních autorů, ale i od umělců z všemožných koutů České republiky, ba i ze Slovenska. Podobné to bylo i u kapel. Na festivalu nám zahráli třebíčští Nikdy víc, Rocket Bunny z Brna, Nekuř toho tygra z Opavy a strakonická kapela MaMuMa, která s sebou přivezla i dudy.

Mezi přestávkami si mohl každý vytvořit koláž nebo báseň v našem DADA koutku nebo si zkusit sprejování na graffiti stěnu – to si získalo poměrně velký úspěch, ani milimetr prostoru nezůstal prázdný. Proběhlo i promítání dvou odlišných filmů, o kterých byl následně prostor diskutovat.

Celé odpoledne i večer proběhl v příjemné přátelské atmosféře, podařilo se nám stmelit lidi s podobnými zájmy, návštěvníci poznali nové hudební skupiny, o kterých dosud neslyšeli a možná narazili na umělce, který je svou tvorbou zaujal a budou ho v budoucnu dál sledovat.

Získali jsme i nové zkušenosti spojené s organizací projektu a připomenuli si důležitost organizace času. Přestože to bylo místy náročné nebo se to tak pouze jevilo, především to pro nás byla zábava. Z celé akce jsme si odnesli jenom to nejlepší a také odhodlání podniknout něco dalšího i v příštích letech.

Děkujeme všem, kteří nás v realizaci projektu podpořili a jakkoliv nám poradili či pomohli. Děkujeme i všem zúčastněným, vystupujícím a umělcům, kteří nám propůjčili svá díla.

 

Jiřina Nechvátalová

Fotogalerie: