festival BEZMEZ popáté rozzářil prostory Velkého Meziříčí

Koncem léta se uskutečnil pátý ročník kulturního festivalu Bezmez, který byl již tradičně otevřen velkorysou výstavou na Malé Sýpce přímo na náměstí Velkého Meziříčí. Z padesáti účastníků otevřené výzvy byl pěti kurátory vytvořen výběr, jenž zaplnil tři patra sýpky. Návštěvníci se mohli setkat s tisky, spektakulárními malbami, kvalitními objekty a uměleckými projekcemi, ale taktéž si zakoupit designerské kousky a tisky. Pátek byl zejména o hudebních interpretech z opencallu, jenž obohatili program. Z kvalitních dj setů, rodáků z okolí, Mango Sheikha a Namtracka se hudební linka přesunula k trojčlenné kapele beKOS, jenž návštěvníky oslovila svým přístupem manipulace zvuku a digitálního obrazu. Na ně navázala STEREOSFERA, jenž již klub Depo rozhýbala a rozčarovala nečekaným způsobem. Po jmenovaném seskupení následovali experimentální Cholia, Adamovia, a K.O.P. R., jenž ukončili páteční oslavy.

Sobotu vítal Zámecký park, který vybízel k domácí pizze, nalezení klenotů v sekáčku U Tří Lišek a sdílení letního naladění s vinyly od Jak Sena, na něj navázala něžná folkařka PRUNE, studenější Cold Venus Revisited, třpytivé seskupení Zapomělsem, venkovní program zakončila drsná hudebnice Dmitrievna.
Klub Depo otevíralo seskupení „mezi patry klid“ na které navázal Toyota Vangelis se svými niternými autotune texty. Po Toyotovi převzal štafetu Bernard ze seskupení Schwarzwald, na kterého navázal již Velkému Meziříčí známý Frequent Flyer.

Po celou dobu festivalu bylo v Zámeckém parku vyhrazeno nonstop hlídané stanové městečko se sanitárním zařízením přímo pro festival. Festival měl několik vstupů i druhů vstupného a svůj vlastní merch ve formě plátěných tašek doplněných batikou. Všechny stage i prostředí měly vlastní stage design přímo na míru festivalu, jenž se prakticky řešil s dvoutýdenním předstihem a plánoval spolu s vývojem personalizovaného grafického designu tohoto ročníku. S přípravou akce na místě pomáhalo sedmnáct dobrovolníků bez kterých by festival nebyl takovou krásnou akcí, jakou se stal. 

V současnosti s vřelými pocity plánujeme další směřování festivalu, zatím zejména v přáních a brainstormingu, učíme se aftercare a vzájemné podpoře po festivalu, plánujeme změnu místa v podobě využití nově zpřístupněné Synagogy Velkého Meziříčí, obnovu programu i zaštiťující motiv šestého ročníku.

Tímto bychom chtěli poděkovat Radě dětí a mládeže kraje Vysočina, MŠMT, rádiu Proglas, FaVU a městu Velké Meziříčí.

Fotogalerie: