Dokumenty pod širákem 2019

Rozhodli jsme se vám zpříjemnit srpnové sobotní večery a pokud dorazíte na Hrubínku, můžete se těšit na příjemně strávené chvíle a přitom se ještě něco zajímavého dozvědět. 

 

Letošní Dokumenty pod širákem jsou zajímavé také v tom, že jste si promítané filmy volili vy sami prostřednictvím ankety na Facebooku. 

Výběr dokumentů je velmi pestrý, stejně jako jednotlivá témata. Sobota 3.8. začala dokumentárním snímkem Moje století, který zachycuje životy běžných obyvatel Československa. Sledovali jsme subjektivní svědectví 25 žijících stoletých lidí v historii naší republiky.

Za vidění stál i dokument Svědkové Putinovi (10.8.) popisující vstup osobnosti Vladimira Putina do ruské i mezinárodní politiky a neméně poutavý byl i Exit (17.8.) pojednávající o bývalých extremistech, kteří tento ideologický směr z mnoha důvodů opustili.

Pro nás Čechy bylo skvělé zhlédnout snímek Baťa, první globalista (24.8.), jenž je plný přesahů týkajících se i dnešní společnosti. Až přijde válka (31.8.) je posledním dokumentem v rámci letošního promítání a pokud dorazíte, můžeme se společně blíže podívat na problematiku polovojenských uskupení, která působí mimo jiné i na území sousedního Slovenska. Opět bude řeč o aktuální tematice novodobého extremismu v širších souvislostech.

 

 Součástí promítání je i následná diskuze pro všechny zájemce, občerstvení zajištěno. Těšíme se na vás!

P.S.: Více informací o jednotlivých dokumentárních filmech na: www.kinedok.net

Fotogalerie: