Děti z Erka navštívily psí útulek

Dne 17. 7. 2018 děti z Erka – nízkoprahového zařízení pro děti a mládež při Oblastní charitě Jihlava navštívily Městský útulek pro opuštěná a nalezená zvířata Jihlava. Po vyčerpávající cestě do útulku, kdy jsme si udělali zastávku na místním hřišti, jsme nakonec dorazili na místo. Spousta dětí má s pejsky bohaté zkušenosti a my se často setkáváme s tím, jak romské rodiny vracejí pejsky do útulku jenom kvůli tomu, že rodina nezvládá péči o například malá štěňátka. Tuto akci jsme proto pojali hlavně z pohledu vzdělávacího, aby děti věděly, jak pejsci v útulku žijí a jaké jsou jejich osudy. Útulek na Pístově ale nepracuje pouze z pejsky k vidění byli i ptáci, ještěrky, opice a také hadi. Zaměstnanec útulku nás provedl a o každém zvířátku měl připraveno krátké povídání. Děti si mohly zvířata i osahat a některé děti si tak mohly poprvé sáhnout například na hada. Na konci exkurze jsme dostali dva pejsky, které jsme šli venčit do nedalekých polí. Udělali jsme si s pejsky dlouho vycházku, kdy se všechny děti prostřídaly ve vodění pejska. Oba pejsky jsme pak s těžkým srdcem vraceli zpátky do útulku. Celý den byl velice příjemný, děti měly o celou akci upřímný zájem a již teď domlouváme další termíny venčení pejsků z útulku.

Při návštěvě útulku jsme zrealizovali fotografickou soutěž „Psi z útulku očima romských dětí.“ Ze vzniklých fotografií vznikla koláže, která je vystavena na budově Erka – nízkoprahového zařízení pro děti a mládež.

Tuto akci jsme zrealizovali za podpory Rady dětí a mládeže Kraje Vysočina, projektu Mládež Kraji. Díky projektu jsme pro děti zakoupily svačiny a pití na tento výlet. Akce se zúčastnilo 15 dětí.