DEN POPULARIZACE VĚDY

Projektem a realizací akce „Den popularizace vědy“ jsme navázali na loňský ročník akce "Den popularizace přírodních věd". Naším cílem bylo nabídnout třebíčské veřejnosti nový, zábavný pohled na vědu.  K loňským oborům biologii, fyzice, chemii, matematice a logice, astronomii a kosmonautice jsme letos přidali ještě techniku, 3D tiskárny, geologii a ekologii. Několik měsíců předem jsme připravovali program. Během této doby se nám podařilo domluvit spolupráci s dalšími organizacemi v Třebíči a okolí.

V sobotu 21. 9. 2019 od 10 do 18.30 hodin probíhala na DDM Třebíč celodenní akce. Během dne přišlo asi 250 – 300 návštěvníků od nejmenších dětí až po seniory. Program zahrnoval mimo jiné osvědčenou Mozkohernu, Fyzikální a chemickou show, výstavu s názvem Vesmír a kosmonautika, letos zaměřenou na emblémy letů, výstavu fotografií Petra Horálka, přednášku Ing. Tomáše Přibyla „Apollo: Ze Země na Měsíc“, několik přednášek Ústavu biologie obratlovců Akademie věd (pracoviště Studenec), ekologicky zaměřenou přednášku Ing. Michala Babiče a geologickou přednášku pana Josefa Muchy.

V dalších místnostech DDM byly připraveny matematické, logické a deskové hry, fyzikální a chemické pokusy, které si návštěvníci mohli sami zkoušet. Děti soutěžily v jednotlivých klubovnách, sbíraly razítka a mohly získat drobné odměny. Letošní novinkou byla soutěž pro dospělé na motivy únikových her. Samostatnou expozici připravili v jedné z místností pracovníci Ústavu biologie obratlovců Akademie věd, kteří na ukázku přivezli kromě jiného i živá drobná zvířátka. Letošním hitem byli živí netopýři.

Doprovodný program před budovou zajistili zaměstnanci SPŠ Třebíč, kteří přivezli kaipany a motorky.

Velmi děkujeme pracovníkům Mozkoherny, České astronomické společnosti, všem přednášejícím, Ústavu biologie obratlovců AV, jehož pracovníci nám zapůjčili také nástěnky pro výstavu, a Domu dětí a mládeže, který nám poskytl technické zajištění, zázemí pro přípravu a zdarma zapůjčil budovu pro konání akce. 

Další fotografie z akce najdete na: https://www.facebook.com/events/405303426781488/?active_tab=discussion

Fotogalerie: