Color run pro Viktorku

            Dne 18. května 2019 v Havlíčkově Brodě proběhl první ročník charitativního běhu s názvem Color run pro Viktorku. Hlavní myšlenkou bylo propojit sportovní nadšení místních obyvatel a dobročinné účely, což se z našeho pohledu nad míru podařilo.

            Celá akce začala už o půl desáté ráno prodejem startovného. Ačkoli se jednalo o závod, který za sebou nemá v regionu žádnou tradici, dorazil i tak rekordní počet účastníků – neuvěřitelných čtyři sta běžců.

            Program běhu započal společnou rozcvičkou pod taktovkou mladých nadějných hokejistů z Bruslařského klubu Havlíčkův Brod. A pak už nezbývalo nic jiného, než s úsměvem na tváři a barvami od hlavy až k patě, vyrazit na 5 km dlouhou trasu malebným parkem Budoucnost. Z nadšených výrazů diváků a běžců samotných šlo usoudit, že si vše velmi užívají, což pro nás bylo opravdu důležité.

            Velkým překvapením, a to nejenom pro nás pořadatele, ovšem byla veřejná dražba podepsaných knih horolezce Radka Jaroše – rodáka z nedalekého Nového Města na Moravě. Knihy z jeho portfólia vykreslující dechberoucí zážitky v korunách Himalájí se totiž dokázaly vydražit za 2000 Kč. Tato suma, samozřejmě společně se startovným a dalšími dobrovolnými příspěvky běžců a diváků, putovala na léčbu nemocné Viktorky, které byla již v 9 měsících života diagnostikována spinální muskulární atrofie. Avšak k potěšení nejenom našemu, ale i všech zúčastněných se podařilo vybrat neskutečných 40000 Kč. Toto číslo pro nás bylo už jen třešničkou na dortu celé vydařené akce.  Tímto bychom ještě jednou chtěli velmi poděkovat všem, kteří se nějakým způsobem podíleli, největším za dosti učiněním pro nás je vědomí, že mezi námi je tolik skvělých lidí se srdcem na správném místě. Doufáme, že se nám akci podaří uskutečnit i v dalších letech a že z našeho nápadu vznikne tradiční každoroční událost s příjemnou atmosférou.

 

Fotogalerie: